|
Arcok és improvizációk március idusán
Szerdán Hiroshi Teshigahara filmjét vetítjük a férfiről, aki új arcot kapott, pénteken ünnep napi nyitva tartással és különleges kortárs zenei koncerttel várjuk látogatóinkat, valamint a tromboscillator és az öthúros mélyhegedű kedvelőit az Ernst Múzeumba.
A költő és kultúrdémon Karafiáth Orsolya jövő vasárnap, március 24-én tartja meg tárlatvezetést.
2013. MÁRCIUS 13., SZERDA, 19 ÓRA
Hiroshi Teshigahara: A másik arca
Filmvetítés Varró Attila filmesztéta előadásával
|
A TÜKÖR ÁLTAL HOMÁLYOSAN CÍMŰ KIÁLLÍTÁS KÍSÉRŐPROGRAMJA
Mr. Okuyama üzletember arca súlyosan roncsolódik egy laboratóriumi tűz során, de orvosa készít számára egy élethű maszkot, amit egy másik ember arcképéről mintázott. Az új arccal ismét el tudja csábítja feleségét, hiszen személyisége nem változott, és élvezi az új lehetőségeket, amiket az új külső ad neki. Ám időközben megváltozik viselkedése, a maszk hatni kezd rá. Felvetődik a kérdés, vajon ő uralja-e a maszkot, vagy az uralja őt?
Varró Attila filmesztéta, filmtörténetet és műfajelmélet tanít a Színház- és Filmművészeti Egyetem rendező-operatőr, valamint az ELTE filmelmélet és filmtörténet szakán.
|
A másik arca (fekete-fehér, japán dráma, 124 perc, 1966)
Rendező: Hiroshi Teshigahara
Belépő: 800 Ft
2013. MÁRCIUS 15., PÉNTEK 19:30
Duna blues variációk
Hilary Jeffery és Sőrés Zsolt Ahad kortárs zenei koncertje
A TÜKÖR ÁLTAL HOMÁLYOSAN CÍMŰ KIÁLLÍTÁS KÍSÉRŐPROGRAMJA
Hilary Jeffery
A Berlinben és Amszterdamban élő angol zeneszerző és harsonaművész munkásságának fókuszában az improvizált, elektronikus és a kortárs experimentális zene áll. A világ egyik legnevesebb kortárs zenei együttesének, a Zeitkratzernek a tagja évek óta, de szólistaként is jelentős életművet tudhat már maga mögött. A társművészetekkel is intenzíven foglalkozó Jeffery harsonásként, improvizátorként az elmúlt harminc évben olyan művészekkel játszott együtt, mint Amelia Cuni, Tobias Delius, Marco Eneidi, Keiji Haino, Pamelia Kurstin, Tony Levin, Louis Moholo, Palle Mikkelborg, William Parker, Paul Rogers, Terje Rypdal, Elliot Sharp, Alexander Von Schlippenbach, Frances-Marie Uitti. A hangszer megújítójaként az ő nevéhez fűződik az ún. „tromboszcillátor" megalkotása.
Sőrés Zsolt Ahad
Sőrés Budapesten él, húsz éve játszik improvizatív-, zörej- és kortárs experimentális zenét; hangszerei a hagyományos és az öthúros mélyhegedű, valamint a különböző, egyedi készítésű hangszerek, áramkör-átalakított játékok, „lo-fi" analóg szintetizátorok és hangforrások, hangzó eszközök. Számos magyar és külföldi zenei projekt aktív résztvevője, emellett több mint tizenöt éve dolgozik együtt különböző színházakkal és kortárs táncművészekkel, tánccsoportokkal. 2012-ben a kelet-európai országokban megrendezett Sound Exchange fesztivál, szimpózium- és programsorozat magyar kurátora volt. Versei, experimentális textuális munkái eddig két könyvben láttak napvilágot. 2009-től a kultikus horror-underground-szürrealista filmrendező, Andrej Iszkanov (Habarovszk, Orosz Távol-Kelet) egyik munkatársa.
Hilary Jeffery – harsona, tromboscillator, elektronika
Sőrés Zsolt Ahad – öthúros mélyhegedű, egyedi készítésű- és átalakított áramkörös hangszerek, "lo-fi" szintetizátorok, hangzó tárgyak
Belépő: 900 Ft
2013. ÁPRILIS 7-IG
Színház és kiállítás
Mindössze kétszáz méterre található egymástól a Nagymező utcában a Radnóti Színház és az Ernst Múzeum. A két intézmény megállapodása alapján április 7-ig, a tárlat zárásáig mindenki, aki a színházban jegyet vált Bergman: Jelenetek egy házasságból című darabjára, tiszteletjegyet kap az Ernst Múzeum Tükör által homályosan – Arcok tegnap és ma című kiállítására. Az ajándék belépőt a Radnóti Szalon Műhely, valamint a Színház Baráti Körének tagjai is megkapják.
fotó: Bálint Dániel
Schneider Zoltán és Szávai Viktória a Radnóti Színház előadásában
|
|
|