Befejeződött a Kossuthkifli forgatása
A 4500-adik csapóval október 20-án, vasárnap befejeződött a KOSSUTHKIFLI című tévésorozat forgatása. A 2013-ban Aegon-díjra jelölt Fehér Béla regény alapján készülő széria jeleneteit július eleje óta 107 helyen rögzítette a 120 fős stáb. Az 1848/49-es szabadságharc alatt játszódó, mintegy 100 színészt felvonultató hatrészes kosztümös széria 2014-ben kerül majd az MTVA képernyőjére Rudolf Péter rendezésében.
Július elején kezdődött és 75 napon át tartott a KOSSUTHKIFLI című tévésorozat forgatása. „Nagyon sokrétegű a történet, ezért a megfilmesítése hatalmas kihívás, de én pontosan ezt élveztem az elmúlt hónapok alatt. Túl a fizikai fáradtságon, amit a napi 12-16 órás munka jelentett, lelkileg feldobottnak érzem magam. Most öt nap pihenő következik, majd pedig megkezdődik a több hónapos utómunka: a vágás, az utószinkron és a számítógépes trükkök felvétele." – nyilatkozta a rendező, Rudolf Péter.
Az 1848/49-es szabadságharc idején Swappach Amadé, Kossuth seregének őrnagya és frissen megszöktetett szerelme, Estilla egy delizsánszon Pozsonyból útnak indulnak egy kotnyeles grófnővel, egy kocsihajtóval és egy láda bejglivel Debrecenbe, hogy végére járjanak az őrnagy által feltételezett hazaárulásnak. Nem sejtik, hogy üldözőbe veszi őket egy halottaskocsi, amelyen Swappach apja, a császári kémszervezet egyik vezetője, Estilla apja, a cukrász Vödric Demeter és a besúgó, Dalfalvi is utazik. Számos kalandba keveredve követjük hőseinket, sok-sok furcsa szerzettel, varázslatos teremtményekkel együtt, miközben a képzelet és a valóság határán egyensúlyozunk.
„Fárasztó, hosszú, de főleg érdekes volt, mert ilyen, történelmi jellegű tévésorozat nagyon régen nem készült idehaza. Fontos volt a korhűség, ezért a helyszínek kialakítása mellett a jelmezeket, a kellékeket, a berendezési tárgyakat is mind újra elő kellett állítani, mert ma már a raktárakban sem lehet ezeket megtalálni. Nagy segítség volt a szentendrei skanzen, de még így is számtalan jelenetet zöld háttér előtt voltunk kénytelenek leforgatni." – mesélt tapasztalatairól Kapitány Iván.
A teljes anyag elérhető a Magyar Sajtóanyag Adatbázis-ban